Korszakalkotó szigetelések

Korszakalkotó szigetelések

Az épületek fűtésére és hűtésére fordított energia jó részét meg tudnánk takarítani, ha megfelelő szigetelés beépítésével energiatakarékosabbá tennénk épített környezetünket. Mégis, mostanában megtörni látszik a felújításokba vetett lelkesedés. A háztulajdonos kétszer is meggondolja, beépíti-e a tetőteret, vagy inkább vesz egy emeletes ágyat a két gyerek közös szobájába, hogy beférjen a két íróasztal… A családok igyekeznek kivárni, hátha új lendületet kapnak az otthonfelújítási támogatások.

Lehet, hogy érdemes várni az állami támogatásokra – de erre sosincs garancia. Az sem jellemző, hogy az építőipari munkadíjak vagy az építőanyag költségek lejjebb mennének az idő múltával– tehát amit nyerünk a réven, azt elveszíthetjük a vámon… 

Inkább újragondolt tervek kellenek: arany középút a vágyálmok és a realitás között. Az elmúlt évek építőanyagár-növekedési statisztikáinak meredeken emelkedő vonalaira hagyatkozva megfontolandó, hogy nem jár-e jobban a háztulajdonos, ha most próbálja meg legalább minimum programon megvalósítani nagyszabású felújítási-átépítési terveit. Okosan át kell gondolni, mit kellene, mit érdemes szigetelni, és mi az, amit a pénztárca is megenged. Mi a minimum? Legalább a pincefödém és a padlásfödém együttes szigetelésére szükség van ahhoz, hogy mérhető energiahatékony eredményt érjünk el – és ezen épületrészek szigetelése viszonylag költséghatékonyan meg is valósítható.

Sok bosszúságtól megkímél, ha nyitottak vagyunk az újdonságokra. A magasabb minőségű anyagokkal – bármilyen ellentmondásosnak is hangzik, hiszen ezek ára magasabb kategóriába tartozik, mint az “eco” megoldásoké – jelentős építési költség megtakarítható. Ferde épületszerkezetekbe a jobb lambdájú öntartó szigetelőanyagok huzalozás nélkül is beépíthetők, így munkadíjat és időt spórolunk. A csak ragasztással is rögzíthető URSA TECTONIC UPh/Vv CEILING panelekkel szigetelt - nem kötelezően dübelezendő - pincefödém esetében kellékanyag költséget és munkadíjat egyaránt meg lehet takarítani, az újszerű (csak ragasztott) technológiából eredően. 

Hasonló a helyzet egy szimpla padlásfödém szigetelésnél URSA TECTONIC APh ACOUSTIC szálas ásványgyapottal: a szigetelés folyamata és a rétegrend olyan egyszerű, hogy egy ügyesebb kezű ezermester meg tudja oldani a saját portáján, tehát a munkadíj költség itt is kikerülhet a számításból. 

Ráadásul a 21. századi szigetelőanyagoknál nem kell félni attól, hogy “mérget” csempészünk velük a lakóterekbe. Keressük a termékeken a Blue Angel (kiemelkedően környezetbarát) és RAL, EUCEB minősítéseket, melyek garantálják a kiváló beltéri levegőt és igazolják a termék maximálisan egészségbarát mivoltát! Az URSA vállalat legújabb fejlesztése a speciális, a növényekben található természetes polimerből készült lignin kötőanyag felhasználásával gyártott egészségbarát URSA Lignin DF 35 GOLD szigetelőanyag. A lignin a természetben található olyan megújuló nyersanyag, melyből nagy mennyiség nyerhető ökológiai lábnyomunk növelése nélkül. Víztaszító, ellenáll az UV sugárzásnak, de a baktériumoknak és gombáknak is. Ismerhetjük a papíripar melléktermékeként és lignin-alapú gyanta is készíthető belőle. A lignin – ahogy a növényekben is összetartja az elemi szálakat - szilárdságot és stabilitást ad a szigetelőpaplannak.

Életminőségünk megtartása és emelése érdekében, minőségben szigetelni igenis szükséges! 

Tekintse meg videónkat a lignines termék gyártásáról:

 

 

Bővebb információ: www.ursa.hu